Menu
Sepetiniz

Tüm Ürünlerde Kargo Ücretsiz!

Teslimat ve İade

İade Şartları

Dekoroso'dan alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartlarımızı okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Dekoroso.com’dan satın aldığınız ürün/ürünleri iade etmek istediğinizde üye panelinizden "ürün iade formu'na" tıklamanız ve yasal süreniz içerisinde iade edebileceğiniz ürünleri iade sebebiniz ile teslimat tarihinden 3 gün içerisinde bize bilgi verdikten ve nasıl iade edilecegini netleştirdikten sonra iade edebilirsiniz.

Web sitesi üzerinden İade formu doldurulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade formu doldurulmamış ve bize bilgi vermeden geri gönderilen tabloların iadesi kesinlikle kabul edilmeyecektir.

İrsaliye ve Faturası kaybolmuş takip numarası bildirilmeyen ürünlerin iadesi Kabul edilmemektedir.

Özel ölçü verilen siparişlerde iade yoktur.

Tablolar dışında dokuhome koleksiyonundaki Dekorasyon Ürünlerinin hata ve defolu olması haricinde kesinlikle İade veya Değişimi Yoktur.

Defolu veya Hatalı ürünlerin kargo bedeli tarafımızca karşılanmaktadır.

Keyfi İade veya Değişimde Gidiş-Dönüş Kargo Bedeli alıcı tarafından ödenir.

İade sadece Yurtiçi kargo ile olmaktadır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası ürün fiyatı(kdv dahil) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

 

 ÜRÜN İADE KURALI

Ürün ve ürüne ait ambalajında darbe, kırılma, tahrip, bozulma, yırtılma, kullanılma, orijinal kutu üzerinde kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı veya başka bir bantla bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmez. Satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 

 

 

 İADE SÜRESİ

İade olarak tarafımıza gelen ürün öncelikle İade Bölümümüz tarafından incelenir, ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmasına test edilmesi için gönderilir. Ürün iade alınmaya uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5-7 iş günü arasında değişmektedir. Gönderdiğiniz bilgiler Müşteri hizmetleri bölümü tarafından incelenecek ve konu hakkında size ayrıntılı bilgi verilecektir. İade işleminiz onaylandığında size mail veya sms ile bilgisi verilecektir.

 

İade edilen ürün/ürünlerin tutarlarının iadesi kredi kartı ile yapılan alışverişlerde İadeniz bize ulaştıktan sonra 3 iş günü, havale yapılan alışverişlerde en geç 5 iş günü içinde banka hesabınıza transferi yapılmaktadır.

 

 KREDİ KARTI PARA İADESİ

İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içerisinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye iş yerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içerisinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 72 saat içerisinde gerçekleştirmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.

 

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem;

 

ÖRNEĞİN:  30/04/20xx tarihinde 90 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz. ( 15 TL X 6 Taksit )

Ardından 02/05/2016 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 90 TL

 

Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2-7 gün içerisinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 90 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alışveriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır. Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması; İşlem Tarihi Dönem İçi işlemler Kalan Borç/Taksit Tutar (TL)

 

02/06/20xx Firma Ünvanı  15 X 6 – 1. Taksit 90,00  02/06/20xx Firma Ünvanı 15 X 6 – 1.Taksit 90,00

 

 

Şeklinde giriş – çıkışlar halinde 6 ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız, örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.

Ödeme ve Teslimat

 

 Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak

 Garanti bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz

 Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile

Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Sipariş Bedeli İadesi 

Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; DOKU TABLO SANAYI VE TICARET LTD STI üç iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak şirketimiz finans yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. 

Teslimat 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri en hızlı şekilde kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 10-13 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. 

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz. 

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İstanbul merkezli şirketimizden ürünler YURTİÇİ kargo firmasıyla gönderilecektir. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 13 iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. 

Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Ayrıca kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir

 Ödeme Takibi 

Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. 

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.

Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir. 

Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur. 

 

 Lütfen dikkat ediniz!

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. 

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. 

Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda 05364755956 numaralı telefondan bize bildirin veya durumu info@dekoroso.com adresine bildiriniz. 

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız.

Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.